https://photos.app.goo.gl/ZETVG0pq0Bm6wpd62
День матері

14 травня у ліцеї викладачі Рачинська І.В. та Андрухів Р.М. організували та провели свято "Найкраще у світі слово - "МАМА".
Учениці групи К-55 Барнацька Ірина та Ільницька Ганна, які були ведучими свята, розповіли про історію виникнення Дня матері. У виконанні учнів групи К-55 Максимів Мар’яни, Пилат Сніжани, Юрківа Андрія, Ханас Тетяни, Мельник Наталії та Файчак Тетяни (гр. П-16.4), Максимів Анни (гр. К-17.2), Лосєвої Анни (гр.К-17.2), Очеретнюк Яни (гр. К-16.3), Хомин Ірини (П-17.4) прозвучали сповнені любові, ніжності і тепла вірші про маму.
Окрасою свята стали пісні у виконанні Костик Анни (гр. К-16.2)  і Мельник Наталії (гр. К-55) під керівництвом Ілика Р.В.
https://photos.app.goo.gl/4zLUNF7K6oDzK83GA
Всесвітній день охорони праці

     27 квітня в Бориславському професійному ліцеї відзначався Всесвітній день охорони праці. де було сказано, що головною метою охорони праці є створення на кожному робочому місці безпечних умов праці, безпечної експлуатації обладнання, зменшення або повна нейтралізація дії шкідливих і небезпечних факторів на організм людини і як наслідок зниження виробничого травматизму та професійних захворювань.
    Старший майстер ліцею Ільків Ольга Михайлівна провела серед учнів І і ІІ курсів конкурс до всесвітнього дня охорони праці "Найкращий знавець з питань охорони праці".
    Всі навчальні групи прийняли активну участь у виставці плакатів з охорони праці. 

Семінар з охорони праці

23 квітня 2018 року в Бориславському професійному ліцеї відбувся семінар роз’яснювальної роботи серед учнівської молоді, направленої на збереження життя та здоров’я підростаючого покоління під час літніх канікул та у вільний від роботи час.
На семінар були запрошені: начальник відділу Головного управління Держпраці у Львівській області - Лєсна Любов Степанівна та Майдра Михайло Мар’янович - головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області, головний інспектор Бориславського МВ ГУ ДСНС України у Львівській області - Панів Ігор Володимирович. 
У вступному слові директор ліцею відрекомендував запрошених гостей і повідомив учнів та педагогів ліцею про мету проведення семінару.  
Любов Степанівна розповіла, що за бажанням багатьох дітей працювати влітку під час шкільних канікул, у Кодексі законів про працю України є уточнення. До продуктивної праці допускається прийняття на роботу неповнолітніх для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров'ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час по досягненні ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює. Але працевлаштування повинно бути офіційним! В процесі розповіді присутні довідались про мінімальні державні гарантії в оплаті праці та права неповнолітніх працівників. На завершення свого виступу Любов Степанівна повідомила присутніх на семінарі, що у разі необхідності, консультації з питань застосування законодавства про працю можна отримати у Громадській приймальні ГУ Держпраці у Львівській області за адресою м. Львів, вул. Валова, 31, або по телефону (032)235-48-42.
Ігор Володимирович у своєму виступі детально охопив питання пожежної та цивільної безпеки, наголосив на шкоді, яку завдають люди природі спалюванням сухої трави весною, навів статистичні дані про нещастя в результаті необережного поводження з вогнем і недотримання правил поведінки на водоймах у зимовий та літній час.
Майдра Михайло Мар’янович наголосив учням про поведінку у вільний від навчання час та під час канікул а також правила надання  домедичної допомоги.
На завершення семінару викладач предмета «Захист Вітчизни» Верещак Роман Михайлович нагадав учням правила поведінки на канікулах, побажав корисно, змістовно і цікаво провести літні канікули та продемонстрував відповідну мультимедійну презентацію.
У заключному слові заступник директора з навчально-виробничої роботи Дум’як Любомир Володимирович підвів підсумки семінару та побажав приємних вихідних учням та гостям.
https://photos.app.goo.gl/kawOxH9bYRXDGNM53
Конкурс художньої самодіяльності

14 березня 2018 року учні ліцею прийняли активну участь у огляді-конкурсі закладів професійної освіти  Дрогобицького району "Творчості проміння золоті - 2018". ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!
Номінація "Соло виконавці. Акапелло."
І місце: Костик Анна - учасниця вокального гуртка. Керівник: Ілик Роман Васильович.
ІІ місце: Баган Марія - учасниця вокального гуртка.
Номінація: "Малі вокальні форми. Вокальні дуети"
ІІ місце: Костик Анна, Костик Ірина - учасниці вокального гуртка.
Номінація "Художнє читання поезії"
І місце: Софія Кушнір - учасниця театрального гуртка "Барвиста веселка". Керівник: Кузимко Наталія Василівна.
ІІ місце: Копитчак Давид - учасник театрального гуртка "Барвиста веселка".
Номінація "театралізація гумору"
І місце: театральний гурток "Барвиста веселка" у складі: Копитчак Давид, Очеретнюк Яна, Хомин Василь. Керівник Кузмко Наталія Василівна.(частина 1, частина 2)
Номінація "Циркове мистецтво"
І місце: Брус Олександра - учасниця гуртка "художня акробатика". Керівник: Панченко Ірина Анатоліївна.
https://photos.app.goo.gl/MQHtFrlmr7ppGB8f2
Юні гумористи 

27.03.2018  проводився обласний   фестиваль-конкурс юних гумористів "Гумор і сміх об'єднують всіх" серед учнівської молоді закладів професійної освіти Львівської області. Учасниками фестивалю у номінації Гумористичний малюнок (серія малюнків - коміксів), дружній шарж, комічне фото стали учениці нашого ліцею Візнер Софія та Зеленяк Руслана. І не даремно! За свої роботи вони отримали призові місця: І місце  - Софія і  ІІ місце - Руслана.
 
https://photos.app.goo.gl/sL5JCXzQ8esCNY252
Виставка технічної творчості
В середу 28 березня в ліцеї знову відбувся виставковий день - виставка технічної творчості та декоративно-прикладного мистецтва.
Представники Львівського державного Будинку техніки високо оцінили всі виставлені роботи, виготовлені учнями на уроках виробничого навчання та гуртках. 
Також виставку відвідали вихованці місцевого благодійного фонду "Карітас", які пройшли цікаві майстер-класи від учнів за професіями офіціант, перукар, кухар, оператор комп’ютерного набору, електромонтажник. Всіх гостей учні ліцею радо пригощали шоколадним фондю та булочками.
 
https://photos.app.goo.gl/JHg7hSrkdHEnWi7w1
Марафон професій
27 березня 2018 року в ліцеї за підтримки Бориславського міського центру зайнятості пройшов Марафон професій. Старшокласники всіх шкіл міста відвідали майстер-класи від учнів ліцею за професіями: офіціант, кухар, бармен, перукар, електромонтер та електрогазозварник. Учнів та інших гостей ліцею пригощали булочками з кавою "еспресо" та шоколадним фондю.
Запрошені були також роботодавці нашого міста, які провели співбесіди з учнями.
 https://photos.app.goo.gl/KBtOau2skHJ7JX5i2
"Вшануймо пам’ять Кобзаря"
 7 березня 2018 року в ліцеї відбувся конкурс знавців творчості Т.Г. Шевченка "Вшануймо пам’ять Кобзаря" присвячений Шевченківським дням.
У конкурсі брали участь учні І-го курсу. Команди активно боролись: декламували вірші, відгадували твори, згадували біографію Тараса, відтворювали найвідоміші рядки його творів. А журі гідно оцінювало учасників.
На святі панувала дружна атмосфера, яка відкрила оті незабутні береги багатогранного обдарування нашого генія.
І хочеться вірити, що на шляху кожного з нас буде:
    Тарасова пристрасть, 
    Тарасова мудрість,
    Тарасове невмируще слово.
 Тиждень кулінарних професій
В останній тиждень лютого учні за професіями "Кухар", "Кондитер", "Офіціант", "Бармен" продемонстрували свої знання і вміння з обраної професії. У конкурсі "Брейн-ринг" найкращими були учні групи К-54, друге місце зайняли учні груп К-55, та К-16.3.  Любов до обраної професії учні відобразили у стінгазетах на тему "Моя майбутня професія". Смачні кулінарні вироби та напої змогли скуштувати учні та працівники на виставці-продажі.
Протягом всього тижня проходили кваліфікаційні пробні роботи та захисти дипломних робіт у випускних групах: К-44, К-45 та К-16.5. ВІТАЄМО ВИПУСКНИКІВ!
Відповідно, впродовж тижня професії вдалось підвищити рівень знань учнів, покращити практичні навички, зацікавити до більш глибокого вивчення професії.
https://photos.app.goo.gl/9xjMoUuQQaAcCJBK2  
 
 
"Над вертепом зірка ясна засіяла"
Львівським державним Будинком техніки та історико-етнографічним музеєм "Бойківщина" м.Сабір було організовано фестиваль різдвяних композицій під гаслом "Над вертепом зірка ясна засіяла". До композицій входили різдвяний павук, дідух, зірка та шопка. Виставка проходила в м.Самбір в історико-етнографічному музеї з 07 грудня 2017 року по 15 січня 2018 року. За результатами фестивалю роботи учнів ліцею отримали найвищу похвалу.
   
 "Батьківщина мого серця"
Одним з конкурсів , в яких участь приймають учні Бориславського професійного ліцею, є обласний конкурс творчих учнівських робіт краєзнавчо-патріотичного спрямування "Батьківщина мого серця".
Конкурс спрямований на формування та розвиток громадянина як високоморальної  особистості шляхом залучення до вивчення історії та сьогодення рідного краю, збирання,  дослідження, збереження та примноження духовної та моральної культура нашого народу.
За результатами конкурсу в цьому навчальному році команда ліцею здобула І місце в номінації "Музеї регіону".
Вітаємо і бажаємо успіхів!

В гостях у Івана Франка.wmv
https://photos.app.goo.gl/rSPE8FqQeuNBpUx32
Семінар методичного б’єднання "Інформатика та комп’ютерна техніка"

14 лютого на базі Бориславського професійного ліцею відбувся семінар-практикум методичного об’єднання «Інформатика і комп’ютерна техніка» та відкритий урок викладача спецдисциплін Андрухіва Р.М. У заході прийняли участь педагоги з підготовки робітничих кадрів на базі ліцею та ЗПО Львівської області, голова обласного методичного об’єднання завідувач лабораторією інформатизації НМЦ ПТО у Львівській області Саноцька М.Р., та адміністрація навчального закладу.
Семінар складався з двох частин: теоретичного блоку та практичного блоку. Присутні відвідали інтегрований відкритий урок з професійно-теоретичної підготовки в групі за професією «Оператор комп’ютерного набору» на тему: «Захист проектів. Фірмовий стиль підприємства». Обговорення уроку показало, що майстри виробничого навчання і викладачі знають, вміють і ефективно використовують інтерактивні технології у навчальному процесі при підготовці робітничих кадрів.
З доповідями виступили: «Поширення передового педагогічного досвіду засобами мережі Інтернет» (майстер в/н Паращак І.Б.), «Вивчення та використання на уроках інформатики передового педагогічного досвіду, поширеного в мережі Інтернет (викладач інформатики Думич Н.С.). Також у практичній частині семінару відбувся майстер-клас для присутніх педагогів з веб - дизайну на тему: «Створення сайту в оновленій версії Google Sites. _(провів Андрухів Роман Мирославович)
Викладач-методист ВПУ №34 м. Стрий Шмілик О.П. запросила учасників під’єднатися до групи викладачів ПТО Львівщини у Facebook, організатором і адміністратором якої вона є.
 
https://photos.app.goo.gl/BrhlSsmQxHaO5yX63
День відкритих дверей
В четвер 25 січня 2018 року в Бориславському професійному ліцеї пройшов День відкритих дверей. 
    Учні групи за професією "Адміністратор" ознайомили відвідувачів з професіями, які можна отримати в нашому ліцеї. Після презентації відвідувачі пройшли майстер-класи від учнів та майстрів виробничого навчання з професій "Кухар", "Кондитер", "Офіціант", "Бармен", "Перукар", "Манікюрник". А також безкоштовно скуштували куліш та різноманітні кондитерські вироби, каву та коктейлі, зробили манікюр та зачіски, ознайомилися з виробами електрогазозварників та електромонтажників.
    Відвідувачі на закінчення залишали приємні нам відгуки.
    Дякуємо адміністраціям шкіл №№1, 6 і 8 за те, що надали можливість своїм учням ознайомитися з робітничими професіями нашого навчального закладу.
Урок патріотизму 
https://photos.app.goo.gl/eSKOFPntiqJFSY4w28

Сьогодні десятки тисяч патріотів нашої держави знаходяться на Сході країни, на передовій, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України. 

З метою виховання в учнів патріотизму, шанобливого ставлення до рідної країни, гордості за наших захисників у Бориславському професійному ліцеї 20 грудня 2017 року, відбулась зустріч учнів з учасником АТО.
На зустріч були запрошені наш випускник Андрій Бік та фахівець з профорієнтації Бориславського міського центру зайнятості Ірина Пазяк. 
Розмова йшла про єдність української нації, про загальнолюдські цінності, про обрані учнями професії, про омріяний мир та спокій в державі. 
Андрій наголошував, що найважче – це втрачати товаришів, що слова: гідність, відданість, патріотизм - сьогодні засяяли новими гранями, стали своєрідним поштовхом для переосмислення суті людського буття. Пані Ірина розповіла, що з війни хлопці повертаються іншими людьми, більш принциповими та щирими, вони гостро реагують на прояви несправедливості в суспільстві. Такі зустрічі надовго залишаються у пам’яті учнів та стають справжніми уроками життя.
Інтегрований відкритий урок https://photos.app.goo.gl/7ZtOiwxhKQff2rms2
14 грудня 2017 року в Бориславському професійному ліцеї відбулися відкриті уроки виробничого навчання на тему: «Організація та проведення презентацій» у групі за професіями «Адміністратор; оператор комп’ютерного набору» (майстер виробничого навчання Паращак Іванна Богданівна) та «Процес приготування, презентації та подачі кави» у групі за професіями «Кухар; офіціант; бармен» (майстер виробничого навчання Бубнова Ольга Іванівна).
Інтегрований заключний інструктаж пройшов у формі ділової гри «Проведення презентації», на якому учні адміністратори демонстрували розроблену ними рекламну продукцію для ресторанів міста Борислава, а юні бармени у перерві організували «каву-брейк» для гостей. Гостям презентували різноманітну подачу кави та пропонували скуштувати ту каву, яку вони вподобали. 
Були запрошені методисти з НМЦ ПТО у Львівській області Рик Оксана Миколаївна та Сердюк Галина Єфремівна. Серед запрошених також були роботодавці-ресторатори м. Борислав та смт. Східниця, працівники ліцею та сусідніх ПТНЗ. Після обговорення уроків з доповіддю виступила викладач спецпредметів кулінарного профілю Кігічак Стефанія Миколаївна, яка ознайомила присутніх із сучасним професійним обладнанням барів. А роботодавці провели співбесіди з учнями.
ВІТАЄМО
ученицю групи К-16.3 Кушнір Софію, яка зайняла ІІІ місце у ІІ етапі VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г. Шевченка! БАЖАЄМО Софії успіхів та натхнення у навчанні, а викладачу української мови та літератури Кузимко Наталії Василівні більше таких талановитих учнів для досягнення перемог в майбутньому!
День Збройних Сил України 
https://photos.app.goo.gl/veNqfAw2kYCwBhUy2

До Дня Збройних Сил України в Бориславському професійному ліцеї (5-6 грудня 2017 року) відбулось спортивне свято, під час якого юнаки та дівчата змагались у влучності стрільби, витривалості та спритності. Команди завзято виборювали перемогу в тирі ліцею, спортзалі і змагались хто краще оформить «Бойового листка».
Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік Української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах.
Сьогодні українська армія проходить складний етап становлення. За плечами військових Збройних Сил України славні традиції предків, великі звитяги козацтва та наших батьків і дідів, які здобували перемогу над фашизмом.
Захист незалежності та територіальної цілісності рідної землі в усі часи був покликанням та обов'язком справжніх чоловіків. Але сучасні українські жінки не захотіли залишатись в стороні і активно згуртувались на допомогу чоловікам, відповідно до своїх можливостей, талантів, а рішучості та відваги їм не позичати.
Сьогодні Ваше свято, бо українське військо сильне Вами. Щиро вітаємо всіх військовослужбовців з Днем Збройних Сил України! Бажаємо Вам усім незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров'я та звершення всіх ваших мрій і побажань.
 https://photos.app.goo.gl/zQpL104u31mitXSC2Територіально-кущові змагання "Брейн-ринг"
У Стрийському  ВПУ №8 15 листопада пройшли територіально-кущові змагання "Брейн-ринг". Участь приймали команди: 
"ЮНІКС" - Бориславський професійний ліцей,
"ПАЛІТРА" - Стрийське вище художнє професійне училище,
"БЕЛЛАТРІКС" - ВПУ №19 м. Дрогогобич,
"ЕРУДИТ" - Меденицький професійний ліцей,
"ВІКТОРІЯ" - ВПУ №8 м. Стрий.
Команда нашого ліцею 
"ЮНІКСу складі учнів: Іванишин Тетяна (група О-53), Костів Володимир (ЗЕ-16.1), Файчак Тетяна (П-16.4), Асланіді Марко (К-17.2), Зеленяк Руслана (К-17.2), Олексовський Назар (К-17.2), Дуб Тетяна (О-17.3) і Лисик Ірина (О-17.3) виборола ІІ місце. ВІТАЄМО!
https://photos.app.goo.gl/SKgqNLAOpU4nPGP53
День української писемності
10 листопада 2017 року в ліцеї відбувся захід до Дня української писемності та мови у формі інтелектуальної гри  "Наша мова калинова".  У конкурсі брали участь учні І-го курсу. Команди гідно боролись, вшановуючи свою рідну мову, а журі справедливо оцінювало наших учасників. Перемогу виборола команда групи О-17.3. ВІТАЄМО!
https://photos.app.goo.gl/dGaLard499TM2gE62
 Фестиваль вареників
20 жовтня в Дрогобицькому професійному політехнічному ліцеї пройшов фестиваль "Український вареник - символ родинної кухні".
Участь приймали учні одинадцяти навчальних закладів, серед яких представники Чеської Республіки та Республіки Польща.
Учні нашого ліцею запропонували гостям скуштувати вареників з сирною начинкою та вареників з м’яса на овочевій подушці.
Козацькі забави 
https://picasaweb.google.com/113901608https://photos.app.goo.gl/pwmwYoeDz1qR2Mj12

12.10.2017 року братство Імені Марка Жмайла (учні Бориславського професійного ліцею) приймали участь у спортивно-мистецькому святі "Козацькі забави", яке проходило в м. Стрий (ВПУ№35).
Ми продемонстрували свої вміння в багатьох змаганнях.
А який смачний вдався куліш! А ще ІІІ місце в конкурсі "Парад команд", в конкурсі "Бій півнів" та конкурсі "Вузька стежка". МОЛОДЦІ!
 
https://photos.app.goo.gl/v0YFLoaMZlYmxZCH3
20 вересня 2017 року на території ліцею  пройшло освячення статуї Пресвятої Непорочної Діви Марії.

 З початком нового 2017-2018 навчального року!

Дзвени, мій дзвонику, і весело співай,

 Щасливо, срібно, радісно, дитинно!

 І про уроки всім нам сповіщай.

 У добрий час, моя шкільна родино!