Новини 2015-2016

https://goo.gl/photos/kson1Egb5FXr4TKb9
 
https://goo.gl/photos/a41peKxk8y8bupaf9
Чорнобиль - скорбота пам’яті людської
https://goo.gl/photos/QMNozj4SHfsX76699
Колектив працівників та учнів ліцею вийшов 14 квітня 2016 року до Бориславської міської державної адміністрації для підтримки акції звернення до депутатів Верховної Ради України, щоб зберегти систему підготовки кваліфікованих робітників для економіки України
https://goo.gl/photos/ea64MfcYxhbcT7oP6
Виставка
31 березня 2016 року в ліцеї проводився огляд конкурс технічної та художньо-прикладної творчості серед навчальних закладів професійно-технічної освіти міста Львів та Львівської області. На конкурсі було представлено роботи учнів за професіями кухар, оператор комп’ютерного набору, продавець, електрогазозварник. Всім сподобались "живі" фігури, які представляли професію перукар. Також на виставці були представлені вироби гуртківців - витинанки, вишивки, вишиті картини, дрібні вишиті вироби (біскорню, пінкіпи, пендибюлі).
https://goo.gl/photos/tuBVND4P3M7RRFF18
"Вічно живий голос"

    23 березня 2016 року в ліцеї проводився захід присвячений 145-й річниці від дня народження геніальної доньки українського народу - Лесі Українки.
    Учні І-ІІІ курсів брали участь у святковому процесі, які гідно вшанували пам’ять поетеси. На святі панувала душевна атмосфера, яка передала силу і глибину поетичного світу Лесі Українки, тим самим виховуючи почуття національної гордості, любов до українського, до Вітчизни, почуття прекрасного.
https://goo.gl/photos/Q7GQM6BBXMb1zAZA7
«Творець слова, пісні і добра»

    До 100-річчя від дня народження поета-пісняра Івана Зінченка у групі П-56 працівники бібліотеки-філії №6 для юнацтва Ольга Смерека і Марія Лутчак з провели поетичний зорепад «Творець слова, пісні й добра».
    Розпочала захід викладач української мови і літератури Ірина Богданівна Крайничук такими словами: «Міняються часи, міняються люди, тільки покликання митця вічне: сприймати людину і світ оком мислителя, філософа, а не безтурботного спостерігача».
    Іван Зінченко говорив: «Для мене творчість - Великдень душі! Взятися за перо мене заставляє борг пам’яті про тих, хто вчив добра, мудрості, вчив жити за законами Правди, Совісті, Краси».
    Ведучі вечора розповіли про життєвий і творчий шлях Івана Зінченка. Учні ліцею Наталія Іваникович, Марта Малетько, Анна Паращак, Ірина Костик, Марія Карпінська, Христина Дуб, Анжела Тирляк, Анастасія Семенова прочитали поезії поета: «Журавка», «Голодомор», «Три говерли болю», «Раби», «Мамо, сива мамо…», «Давно заорана війна», «Тополина», «Мамо, візьміть на крило».
    Перегляд книжкової виставки «Як син, люблю тебе я, Україно» провела бібліотекар Марія Лутчак.
https://goo.gl/photos/D2yKnVigAh5v7Rjh8
Виховний захід "Ні шкідливим звичкам"
    На завершення Тижня кухарів 25 лютого в ліцеї було проведено виховний захід на тему "Ні шкідливим звичкам". Була проведена нелегка розмова про підступних ворогів людства. Паління, алкоголізм і наркоманія — найнебезпечніші хвороби, адже вживання речовин, які призводять до них, навіть у незначних дозах, руйнують фізичне і моральне здоров'я людини, паралізують волю, вбивають інтелектуальні сили, спричиняють деградацію особистості.
    Протягом двох попередніх днів проводилося анкетування серед учнів ІІ курсу на тему "Здоровий спосіб життя". Викладач Наталія Миколаївна Удовенко підвела підсумки цього анкетування і оголосила результат.
    Видатний англійський вчений Джон Лаббок сказав: «Здоров’я набагато більше залежить від наших звичок і харчування, аніж від лікарського мистецтва».
    
 
https://goo.gl/photos/KAivd2EQrx6YXj6z7
Тиждень "Моя майбутня професія "КУХАР"
З 22 лютого до 26 лютого у Бориславському професійному ліцеї проходив тиждень кухарів за такою програмою: 
  • 22 лютого - конкурс газет «Моя майбутня професія» (кращою стала газета групи К-44); 
  • 22-23 лютого - державна кваліфікаційна атестація у групі К-24; 
  • проведення анкетування на тему "Здоровий спосіб життя" серед учнів ІІ курсу навчання;
  • 23-24 лютого - державна кваліфікаційна атестація у групі К-25;
  • 24-25 лютого - державна кваліфікаційна атестація у групі К-49; 
  • 25 лютого - виховна година в актовому залі на тему «Ні шкідливим звичкам»;
  • 26 лютого - брейн-ринг серед учнів І курсу (переможцями стали учні групи К-54);
  • 26 лютого - виставка-продаж кулінарних виробів, підведення підсумків.
https://goo.gl/photos/ot6fs5bmGx8rPmhaA
Державна кваліфікаційна атестація перукарів
25 лютого в групі П-50 пройшла державна кваліфікаційна атестація. Випускниці підготували чудові моделі зачісок в композиції з пастижем та манікюром. В ліцеї панувала чарівна атмосфера, бо в ліцей завітали казкові принцеси. 
 
https://goo.gl/photos/RBthZs8BX84hTTDM9
День святого Валентина
    16 лютого у ліцеї відбулося свято кохання. Організаторами цього свята виступили учениці групи П-46. Дівчата влаштували на сцені справжню казку, довели, що навіть Баба Яга та Чахлик Невмирущий, Водяний та Кікімора заслуговують на кохання. Ворожка прочитала думки викладачів, наворожила їм світле майбутнє. Невід’ємною частиною свята був прекрасний танець - вальс.
    Дякуємо учням ліцею за створений прекрасний настрій! 
Зустріч через 30 років
Зустрічі завжди приносять радість. Радість побачення, радість нових вражень і багато всього хорошого. А особливо побачити чи ми змінились. 
Така зустріч випускників професійно-технічного училища №7 м.Борислав, група Е-37 електромонтажники-наладчики (класний керівник Шуфлат Юлія Петрівна, майстри виробничого навчання Гадевич Ігор Васильович та Захарченко (Петрик) Наталія Василівна) відбулася в суботу 13 лютого 2016 року.
https://goo.gl/photos/j627odiMUDJV35rd8
Семінар викладачів кулінарного профілю
    02 лютого 2016 року у Бориславському професійному ліцеї відбувся семінар викладачів кулінарного профілю на тему: «Інноваційний потенціал сучасного педагога – здатність створювати, сприймати, реалізувати нововведення».
    У семінарі взяли участь 11 викладачів професійно-технічних навчальних закладів, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області Рик О.М. та адміністрація навчального закладу.
    Під час семінару для підготовки спеціалістів за професією «Бармен» (4 розряд) з предмета “Фізіологія харчування, санітарія і гігієна”, був проведений відкритий урок старшим викладачем Бориславського професійного ліцею Удовенко Н.М. на тему: «Травлення і засвоєння їжі організмом людини».  Учні групи К-44 показали високі знання, провели презентації.
    Окрім того, під час семінару викладачі активно ділились власним досвідом роботи, обмінювались думками щодо вирішення актуальних проблем, що були озвучені в ході роботи семінару. Підсумовуючи роботу навчального семінару, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області Рик О.М. подякувала всім присутнім за плідну роботу й активне обговорення порушених проблем.
Тиждень англійської мови
У рамках тижня англійської мови, що проходив з 14 до 18 грудня 2015 року, проводились такі заходи:
        - виставка "The Symbols of Englishspeaking Countries";
        - конкурс-змагання "Хто швидше?";
        - соціальне опитування серед учнів ліцею на тему: "Моє ставлення до вивчення англійської мови".
А також у п’ятницю до нас завітали Святий Миколай та Санта Клаус, які підвели підсумки тижня та нагородили переможців грамотами і смачними подарунками.
https://goo.gl/photos/VwBUm2YvjJ39hiVU8     
https://goo.gl/photos/CuUBwNqEGnGPJ5kX9

Переможцями конкурсу-виставки стінгазет "The Symbols of Englishspeaking Countries" стали:
         І місце - група П-56,
         ІІ місце - група  З-41,
         ІІІ місце - група З-31.

У конкурсі-змаганні "Хто швидше" вибороли:
         І місцегрупа О-53,
         ІІ місце - група К-34,
        ІІІ місце - група П-46.

Вітаємо переможців!!!

 
https://goo.gl/photos/HkrvHRR4f7kdGDFZ6
Фестиваль  різдвяних композицій "Над вертепом зірка ясна засіяла"

08 грудня 2015 року в місті Стрий у ВПУ№34 проводився фестиваль різдвяних композицій "Над вертепом зірка ясна засіяла". У фестивалі приймали участь  професійно-технічні навчальні заклади Львівщини, такі як ВПУ-19 міста Дрогобич, Дрогобицький політехнічний професійний ліцей, Меденицький ПЛ, Миколаївський ПЛ, Жидачівський ПЛ, Новороздільський ПЛ, Новороздільський ПЛБП, Стрийське ВХПУ, ВПУ№8, ВПУ №34, ВПУ№35 міста Стрий та наш Бориславський професійний ліцей. Свято вдалося на славу. Звучали колядки, водили козу та розглядали представлені навчальними закладами атрибути різдвяних свят - шопки, дідухи, різдвяні зірки, їжаки, - які були виконані в різних техніках та з різноманітних матеріалів. 
За активну участь у фестивалі всі навчальні заклади нагороджені грамотами за проявлену майстерність у створенні традиційної різдвяної атрибутики, популяризацію та відродження обрядових традицій, які сприяють духовній єдності українського народу.
 Соціальна робота
Допомога в соціальній адаптації дітей з особливими потребами  - одна з ділянок роботи колективу ліцею. Тому 2 грудня працівники та учні ліцею разом з представником міського центру зайнятості провели зустріч з учнями Бориславської спецшколи-інтернат.  Майстри виробничого навчання розказували про професії, яких навчають в ліцеї, щоб допомогти їм розвинути необхідні в життя вміння і навички.  Учні ліцею провели майстер-класи для дітей з особливими потребами. Дітей пригощали солодощами, виготовленими учнями за професією кондитер на уроках виробничого навчання.   Представник центру зайнятості роздала учням подарунки.

 
Мітинг-реквієм присвячений пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.
26 листопада в актовому залі Бориславського професійного ліцею був проведений мітинг-реквієм пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.  Учні працівники ліцею слухали перекази очевидчів, поезії про ці страшні події історії нашого народу. Невинно загиблих пом’янули хвилиною мовчання.
28 листопада біля історичного музею, колишньої катівні НКВС,  відбувся захід "Запали свічку пам’яті". Відбулася панахида за загиблими, яку провели священники всіх конфесій міста. Виступив міський голова Ігор Яворський.  Після цього учасники мітингу запалили свічки і пройшлися поминальною ходою на площу Івана Франка, де виклали палаючий напис "Пам’ятаємо 32-33"
 Урок присвячений пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.

    25 листопада, спільно з юнацькою бібліотекою №6 та викладачем Кузимко Наталією Василівною, відбулась виховна година присвячена пам’яті жертв Голодомору "Україна пам’ятає"
    Учні групи К-54 декламували вірші, читали свідчення очевидців, звучала молитва, тим самим показали своє бережне ставлення до історії своєї країни, та розкрили її білі та чорні сторінки.
    Виховна година завершилась хвилиною мовчання, вшановуючи пам’ять мільйонів громадян, які стали жертвами Голодомору 1932-1933 рр.

 Акція "Чисте місто"

13 листопада учні та працівники нашого ліцею взяли активну участь в акції "Чисте місто". Головним завданням акції було прибирання міського парку культури та відпочинку. Активістами було зібрано велику кількість сміття та листя, а на завершення всіх бажаючих пригощали кулішем та гарячим чаєм волонтери. Зібрані кошти від утилізації відходів було передано на допомогу українським військовослужбовцям на Схід
Літературно-музична композиція «Рідна мова чиста, як роса» 

На завершення Тижня української мови та літератури було проведено літературно-музичну композицію, яка вмістила в себе чудові вірші про рідну мову, пісні , сценки про багатство української мови, молитву за долю українського народу та його мову. В композиції брали участь близько 30 талановитих дітей нашого закладу.
 У рамках закриття Тижня української мови та літератури відбулася церемонія нагородження переможців та активних учасників різних конкурсів, змагань. Проведені заходи сприяли розвитку пізнавального інтересу учнів, логічного мислення, пам'яті, уваги, кмітливості.
 Тиждень української мови та літератури
10 листопада в рамках Тижня української мови та літератури проводився Перший етап конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, де учні мали можливість перевірити власні знання з орфографії, пунктуації, фразеології та лексикології. Переможці отримали можливість випробувати свої сили на ІІ етапі конкурсу у м. Львові.
11 листопада«Мандрівка у світ поезії» (конкурс читців)
Кожна група представила своїх читців, які прагнули інтонаційно передати авторське переживання, замилування картинами природи рідного краю чи спогади про батьківщину. Враховувалась артистичність, виразність декламування, вміння передати настрій ліричного героя.
Кращими читцями стали: Максимів Мар’яна, Малетько М., Візнер Вероніка.
12 листопада
- урок-змагання «Книги – ключ до знань»
Цікаво пройшов інтелектуальний мовно-літературний урок-змагання «Книги – ключ до знань». Усе було вдало підібрано : емблеми, девіз, привітання. Вабило вбрання учасників – гарні вишиванки, ну і , звичайно, оригінальні завдання, спеціально дібрані, щоб азарту було більше.
Запекла боротьба тривала 45 хвилин, результати були майже однакові, але в останньому конкурсі команда групи П-46 виборола перемогу.
Тиждень української мови та літератури

З 09 по 13 листопада 2015 року у Бориславському професійному ліцеї відбувся Тиждень української мови та літератури, присвячений Дню української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.
Упродовж цього тижня проводились найрізноманітніші заходи. Це і конкурси, й виставки, і концертні програми, і просто змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної мови, познайомитись із мистецтвом рідного краю.
Тиждень української мови та літератури проходив за планом, з яким учні були ознайомлені заздалегідь, щоб підготуватись.
Тиждень мови було розпочато виставкою книг літературних діячів міста Борислава, а також навколишніх міст та сіл . Усі учні та працівники протягом тижня мали можливість переглядати книжки Стефана Коваліва, Івана Гнатюка, Ірини Сеник, Ольги Сидорак, Євгена Титикайла, Ганни Костик, Романа Соловчука, Миколи Сов’яка та ін. письменників.
Кожна група проявила свою майстерність в оригінальних стінгазетах до 
Дня української писемності та мови. Всі мали можливість оцінити роботи учасників конкурсу. Кращими художниками виявилися учні груп П-56, К-45 та Е-42.
День захисника України

15 і 16 жовтня 2015 року в ліцеї були проведені в два тури змагання серед учнів по стрільбі з пневматичної гвинтівки присвячені Дню захисника України. Метою проведення змагань є підвищення рівня патріотизму учнів, акцентування уваги юнаків та дівчат на захисті Вітчизни, набуття навичок влучної стрільби. 
Одночасно із стрільбою в тирі, у спортзалі ліцею, проходили змагання із штовхання гирі на кількість у юнаків та скакання на скакалці на кількість за 1 хвилину у дівчат. Попередньо кожна група готувала бойовий листок (патріотичний плакат).
У змаганнях прийняло участь 48 учасників (16 команд по 3 учасника). Стрільба велась в положенні стоячи по мішенях № 8 на дистанції 5 метрів. В результаті проведених стрільб визначені наступні переможці:

Серед юнаків:                                                         Серед дівчат: 
1 місце – Верещак Німай, О-33;                 1 місце – Мигаль Анжеліка, П-46;
2 місце – Сорокін Богдан, К-59;                 2 місце - Дубас Ірина, К-54; 
3 місце – Шемеляк Назарій, К-54;            3 місце - Свищ Василина, К-59.

Всі команди учасники були нагороджені грамотами та призами. Переможцям у змаганнях з кульової стрільби директор ліцею на лінійці вручив грамоти за зайняті місця.
 
Урок мужності
    
7 жовтня 2015 року наш випускник Сергій Понуляк, боєць добровольчого підрозділу “Карпатська Січ”, активіст Всеукраїнської громадської організації “Сокіл” провів військово-патріотичне навчання для учнів випускних груп Бориславського професійного ліцею. Допомагав йому також наш випускник Назар Краснопольський. 

    Під час зустрічі у кабінеті військової підготовки, було проведено теоретично-практичне навчання. Учням коротко розповіли про громадську організацію «Сокіл», яка виховує в своїх членів любов до Батьківщини, шанування національних традицій та звичаїв, повагу до батьків, вивчення національної історії та змагання за те, щоб українці зайняли панівне становище в своїй державі і повноцінно впливали на політичне життя краю та розвиток України. 
    У процесі військово-патріотичного навчання учням розказали про ситуацію на сході країни, про медичне забезпечення, екіпірування та озброєння бійців, тактико-технічні характеристики озброєння. Учні активно включились у розмову і задавали запитання: із чого складається аптечка бійця, які ліки до неї мають входити та як їх застосовувати, про те, яке має бути спорядження у бійця, чим він має бути забезпечений, яка індивідуальна зброя військовослужбовця та що скільки важить. 
    Коли на запитання були дані відповіді, всіх охочих запросили потренуватись у неповному розбиранні-збиранні навчальних автоматів.
День вчителя
У партитурі вічного буття,
Яку ніколи двічі не зіграти,
Є дні, яким судилось забуття, 
А є прекрасні, незабутні дати. 

Сьогодні саме такий день, раді вітати вас, дорогі педагоги, вірні наставники, шановні гості, учні. Один раз на рік, у найпрекраснішу пору, коли шелестить падолистом осінь, у лузі снує мереживо бабиного літа, а над землею пломеніють різнобарвні квіти, приходить свято - День працівника освіти!
Один раз на рік вам говорять : З професійним святом!
Сьогодні вам, люди нелегкої, але такої почесної і важливої професії, складаємо величальні слова подяки і просимо у Всевишнього для вас усіх щасливої долі!
Тож прийміть шановні наші вітання!!!

 Бр
ейн-ринг
   
Для участі в територіальних іграх 17-го чемпіонатуз інтелектуальної гри "Брейн-ринг" серед ПТНЗ м.Львова та області потрібно було поповнити команду ліцею "Юнікс" новими гравцями. Активну участь у грі прийняли групи першого курсу. За результатами гри переможцем стала команда групи З-31. Друге місце виборола команда групи К-54. Третіми стала команда групи Е-52. самих активних гравців відібрали до команди ліцею.

Поспішаємо повідомити, що команда ліцею "ЮНІКС" виборола ІІ місце у територіальних змаганнях 17-го чемпіонату з інтелектуальної гри "Брейн-ринг" серед команд ВПУ №8 м.Стрий, ВПУ №19 м. Дрогобич, Стрийського ВХПУ та Меденицького ПЛ.
День знань
Хоч як сумно, але тепле літо завершується, і незабаром все навкруги перейде під владу золотавої осені. А це означає, що тишу наших аудиторій порушать голоси учнів. Комусь з них радісно знову поринути у вир навчання, у декого, навпаки, оскома давно набита об «граніт науки», а для когось усе взагалі буде вперше.
День Знань завжди проходить урочисто в кожному навчальному закладі. Ось і до нас в гості з привітаннями завітали святий отець церкви Святої Анни, отець-доктор , декан Бориславський Роман Василів, директор Бориславського міського центру зайнятості населення Стецун Анатолій Іванович, представник асоціації працедавців Мар’ян Наминанік, громадська діячка, колишня працівниця нашого навчального закладу Любов Василівна Дадацька. Всі вони побажали хорошого початку навчального року та успіхів у навчанні. Ліцейний дзвоник розпочав 2015-2016 навчальний рік
Він золото сонячне в себе ввібрав,
Він сповнився звуком космічних октав,
Він любить роботу, до ліні не звик –
Наш дзвоник старенький – ліцейний чарівник.
Нехай дзвенить веселий, галасливий!
Хай срібний голос чують звідусіль!
Хай буде рік навчальний для нас щасливий!
Для цього ми докладемо зусиль!

Новини 2014-2015