Новини 2018-2019

https://photos.app.goo.gl/1rjv3EDTdM86dVBi7
Презентація зварювального обладнання
 
Цього року матеріально-технічна база ліцею збагатилася трьома новими зварювальними апаратами австрійської фірми "Фроніус". 13 листопада представник фірми провів презентацію обладнання та майстер-клас з роботи на апараті, який дає можливість виконувати три види зварювання: напівавтоматичне зварювання, зварювання в середовищі аргону і електродугове зварювання. Інтелектуально зрозуміла техніка дає можливість учням легко засвоювати техніку зварювання.
https://photos.app.goo.gl/Mh4QFmwuJbQzNYZw7
Радіодиктант

Учні та працівники Бориславського професійного ліцею приєдналися до національного флешмобу , який пройшов 9 листопада під хештегом – #пишеморазом.  Щорічний захід, на якому всі охочі мали змогу написати диктант, традиційно відбувається у День української писемності та мови і має на меті об’єднати усіх небайдужих навколо українського слова.
Зустріч з полковником 

    25 жовтня 2018 року в Бориславському професійному ліцеї відбулась зустріч старшокурсників із начальником Західного відділення комплектування іміджево-видавничого центру (м.Львів, вул. Стрийська, 145) полковником Петром Михайловичем Прокопівим. Зустріч учнів БПЛ з полковником допомогла організувати пані Ірина Пазяк з Бориславського центру зайнятості.
    У процесі розмови Петро Михайлович ознайомив учнів з особливостями комплектування на службу за контрактом, розповів про службу в ЗСУ та у підрозділах Національної Гвардії України, запросив випускників ліцею вступати на навчання до Національної Академії Національної Гвардії України (м.Харків, вул. Захисників України, 3; сайт абітурієнтам - nangu.edu.ua). Ознайомив учнів з термінами подачі документів до академії, вступними іспитами та додатковими конкурсами, детально розповів про факультети академії та переваги навчання. Цікаво, з гумором та масою живих прикладів, полковник розповів про будні військовослужбовців Нацгвардії та студентів академії. Свою розповідь Петро Михайлович ілюстрував змістовними буклетами та агітаційними листівками, які учні взяли собі. На завершення старшокурсники заповнили анкету-опитування та отримали відповіді на запитання, що виникнули в процесі зустрічі.
https://photos.app.goo.gl/9JFDrb6cDUqZohjN8
Тиждень професії "Кухар"
    20 жовтня кулінари всього світу відзначають своє професійне свято. Немає на землі професії почесніше та давніше, ніж кухар! Хороших кухарів високо цінували у всі часи. От і в нашому навчальному закладі відбувся тиждень професії «Кухар». Щоб зацікавити теперішніх і майбутніх учнів ліцею проводились майстер-класи досвідченими майстрами виробничого навчання. До участі в майстер-класах залучали талановитих учнів ліцею, запрошували учнів шкіл. Молодь змогла відпрацювати навики у формуванні різних видів вареників, виробів з дріжджового тіста.
    Впродовж тижня проводилась презентація спеціальності в центрі зайнятості населення. Відбулась екскурсія учнів в заклади харчування.
https://photos.app.goo.gl/9kk7zkcjEEzGHx7t8
"Козацькі забави"
В сонячні дні "бабиного літа" першокурсники ліцею позмагалися між собою  в різноманітних спортивних естафетах. Так завжди  проходять "Козацькі забави" приурочені до  Дня українського козацтва.  Цього ж року  до участі у змаганнях були запрошені юнацька і дівчача команди  Бориславської санаторної школи-інтернат.  Гості показали прекрасну командну гру та фізичну підготовку.  Серед спортивних естафет весело пройшли змагання з поїдання вареників на швидкість. А після закінчення змагань всі учасники та вболівальники пригощалися неймовірно смачним кулішем.

 
https://photos.app.goo.gl/tMJAgmATbS7NuRz57
День захисника України
    14 жовтня в Україні став особливим днем. В цей день відзначають одразу чотири свята та пам’ятні дні, пов’язані з різними історичними подіями. Православна церква святкує день Покрови Пресвятої Богородиці. Вже більш ніж півстоліття цей день вважається датою створення Української повстанської армії. Також з 1999 року у свято Покрови відзначають День українського козацтва. І з 2015 року запропоновано святкувати 14 жовтня День захисника України. Це свято започатковане в нелегкі часи для вшанування мужності та героїзму захисників Вітчизни.
    В Бориславському професійному ліцеї минулого тижня розпочались заходи присвячені Дню захисника України.
    11 жовтня відбулись спортивні змагання між командами груп ліцею з кульової стрільби, юнаки змагались у штовханні гирі, дівчата в стрибанні на скакалці. Серед стрілків відзначились: Жеребецька Марія, Шемеляк Назар, Косюта Віра, Федак Андрій, Алєксєєвич Тетяна, Кирч Тарас. У стрибанні на скакалці добрі результати показали: Алєксєєвич Тетяна, Танчинець Аліна, Дудура Мар’яна, Горняк Олена. Посеред юнаків найвитривалішими виявились: Шемеляк Назар, Федак Андрій, Кирч Тарас, Здендяк Назар.
У вівторок 16 жовтня була проведена урочиста лінійка, на якій нагороджені грамотами та призами переможці змагань. Цього тижня класні керівники проведуть у навчальних групах виховні години: «Україна понад усе», «Козацька слава не згине у віках», буде організовано перегляд та обговорення фільмів патріотичного спрямування.
У четвер 18 жовтня, на завершення тижня ратної слави українського народу, в нашому ліцеї відбудеться спортивно розважальне свято «Козацькі забави». Ці заходи задумані з метою залучення підростаючого покоління до джерел національної історії і культури, покликані сприяти патріотичному вихованню, осмисленню себе як частинки великого українського народу й пробудженню національної самосвідомості, вони сприяють фізичному та моральному загартуванню молодих людей.
 
https://photos.app.goo.gl/1UUEzqNz2BWmAqay8
"
Під твій покров, Матінко Божа прибігаємо"
    12 жовтня  відбулася виховна година у групі ЗЕ-18.1 "Під твій покров, Матінко Божа прибігаємо" спільно з працівниками Бориславської міської бібліотеки - філії №6  для юнацтва.
    Учні ознайомилися з історією свята Покрови Пресвятої Богородиці, з традиціями і звичаями відзначення Дня українського козацтва та захисника України, а  також чуйно декламували поезію. На святі панувала атмосфера, яка відкрила оті незабутні береги нашої історії. Тим самим  виховуючи любов до рідної землі, її традицій, вірувань.
    На завершення учні переглянули книжкову виставу "ОУН-УПА - минуле і майбутнє".
    Усім героям, які полягли за світле майбутнє була присвячена хвилина мовчання.
 
https://photos.app.goo.gl/QioNGa6LdiGWSq928
Брейн-ринг
На початку  кожного навчального року серед першокурсників ліцею проходять змагання в інтелектуальній грі "Брейн-ринг".  Так і цього року, 9 жовтня,  в актовій залі  зустрілися три команди.  В процесі гри учні забули про свою невпевненість та нерішучість і продемонстрували активність, кмітливість та начитаність. І знову  найкращими були учні групи ЗЕ-18.1 за професіями електрогазозварник, електромонтер.  А між двома групами кулінарного профілю велася довготривала та запекла боротьба за ІІ місце, яке виборола група К-18.3.
https://photos.app.goo.gl/gB754nkbSRgkGg8u6
Фестиваль вареників
Щороку напередодні Дня вчителя Дрогобицький політехнічний професійний ліцей гостинно запрошує сусідні професійно-технічні навчальні заклади на Міжнародний фестиваль вареників. Наш ліцей завжди з радістю приймає запрошення.
Команда ліцею (Кушнір Софія та Яна Очеретнюк) презентувала вишуканий стіл та пригощала гостей варениками з оригінальними начинками та соусами. Комісія та гості із захопленням смакували варениками з печінкою і гречкою та шоколадними варениками з сиром і курагою.
Всі учасники фестивалю були нагороджені почесними грамотами.

 
https://photos.app.goo.gl/wxAp9PfNAviHHWYDA
День знань
    1  вересня у ліцеї традиційно пройшла святкова лінійка до Дня знань. На святкуванні нового навчального року були присутні учні, дирекція, викладачі тайстри виробничого навчання та гості.
    Цей день завжди особливо урочистий, хвилюючий, адже з нього починається  невідомий, цікавий і водночас нелегкий шлях до пізнання, до нових звернень, до самостійного життя. саме тут були виголошені промови, які несли в собі певний досвід, побажання,  настанови нашим учням. незабутнім моментом свята були голуби та синьо-жовті кульки,  які учні випустили в небо.
ми бажаємо учням, щоб впевнено крокували  своїм шляхом, бо йдуть ним не за сіллю, а за щастям для своєї України. І повинні виконати  виконати заповіт вірного сина Т. Шевченка - збудувати багату, процвітаючу державу. Ми в це віримо, на це сподіваємось.
        Я вірю в майбутнє твоє, Україно,
        Я вірю у долю величну твою,
        Хай кожна людина, і кожна родина
        Щасливими будуть у ріднім краю.
Педагогічний колектив ліцею.